11-05-2021

Przepisy o czynszach w galeriach jak puszka Pandory

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawą wypowiedzią naszej koleżanki, Mec. Diany Kality - Knapczyk, w Gazecie Prawnej, 11 maja 2021 r.


07-05-2021

COVID-owa obniżka czynszów w galeriach jednak możliwa. I to ze skutkiem wstecznym. Właściciele centrów w desperacji

7 maja ukazał się długo oczekiwany projekt nowelizacji tzw. Ustawy COVID-owej. Dowiedzieliśmy się z niego, że nowe brzmienie art. 15ze będzie jednak działać wstecz. Zasady tej retroakcji zostały określone w sposób zdecydowany. Branżę czeka burzliwy okres. Można spodziewać się lawiny pozwów.


29-04-2021

Cios w najemców centrów handlowych. Rząd obiecał obniżkę czynszów o 80%, ale... w przypadku kolejnych lockdownów

Miesiąc temu gruchnęła wiadomość, która wstrząsnęła branżą nieruchomości komercyjnych. Rząd pracuje nad przepisami, które mają obniżyć czynsze w galeriach handlowych za okresy lockdownu! Obniżka miała być spora, bo aż o 80%. Miała też dotyczyć każdego okresu, w którym centra były zamknięte. Co więcej, po każdym lockdownie najemcy mieli jeszcze przez 3 kolejne miesiące płacić czynsze niższe o połowę. O połowę! Nie ma się co dziwić, że emocje sięgnęły zenitu. Najbardziej przezorni najemcy od razu przestali regulować należności. PRCH zdążyła zagrozić Skarbowi Państwa pozwem o odszkodowanie. PSNPH - widząc, że przeciwnik słania się na nogach i krwawi - taktownie odnotowało, że nowelizacja „idzie w dobrym kierunku”. Tymczasem, wczoraj na stronie internetowej KPRM ukazał się zarys nowych przepisów. I po raz kolejny okazało się, że cała sytuacja była tylko burzą w szklance wody. Żadnej obniżki najprawdopodobniej nie będzie.


Polityka prywatności i polityka Cookies określa zasady przetwarzania i ochrony danych osobowych przekazanych przez Użytkowników oraz plików Cookies, pojawiających się na stronie internetowej: https://causafinita.pl.