22-03-2020

Masz firmę i przez pandemię tracisz dochody? Nie czekaj, aż zabiorą Twój majątek! Złóż wniosek o restrukturyzację

Apel powstałego właśnie Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług nie pozostawia złudzeń - sieci handlowe stoją na krawędzi. Muszą ponosić koszty stałe, w tym koszty zatrudnienia pracowników i koszty najmu, a zakaz handlu odciął ich od dopływu gotówki. Z podobnymi problemami zmaga się branża hotelowa, gastronomiczna oraz szeroko pojęty sektor usług. Pakiet pomocowy opracowywany właśnie przez rząd, zakładający między innymi obniżenie czynszów w galeriach handlowych o 90%, przerzuci sporą część problemu na banki i właścicieli nieruchomości, co z kolei sprawi, że kryzys natychmiast rozleje się na całą gospodarkę. Aby uniknąć upadłości, coraz więcej firm przygotowuje wnioski o otwarcie uproszczonego postępowania układowego. Dlaczego w tej sytuacji to idealne rozwiązanie na zapewnienie biznesom przetrwania?


18-02-2020

Szokująca rzecz, o której musisz wiedzieć zanim odetniesz najemcy media. Inaczej sam zapłacisz pokaźne odszkodowanie

W umowach najmu lokali w centrach handlowych właściciele często zawierają rozmaite postanowienia mających na celu zdyscyplinowanie najemców, jeżeli chodzi o terminowe płatności. Jedną z takich sankcji jest możliwość odcięcia mediów. Kiedy w lokalu zabraknie prądu, najemcy nie mogą podnieść witryny, nie mówiąc już o rozpoczęciu sprzedaży. Ma to sprawić, że czym prędzej uregulują oni zaległy czynsz. Właściciele budynków mogą się jednak srogo przeliczyć. Nie dość, że żadnych pieniędzy nie dostaną, to najemcy mogą jeszcze rozwiązać w trybie natychmiastowym umowy najmu i sami dochodzić pokaźnych odszkodowań.


09-04-2018

Jak korzystać z programu Synthica? Już dostępny film instruktażowy!

Synthica - program służący do obsługi i zarządzania najmem sieci handlowych opracowany przez kancelarię Causa Finita oraz firmę informatyczną AppGo - zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród przedstawicieli sieci handlowych.


Polityka prywatności i polityka Cookies określa zasady przetwarzania i ochrony danych osobowych przekazanych przez Użytkowników oraz plików Cookies, pojawiających się na stronie internetowej: https://causafinita.pl.