Synthica – oprogramowanie  do zarządzania umowami najmu

Synthica – oprogramowanie do zarządzania umowami najmu

05-09-2017


Zarządzanie skomplikowanymi i długoterminowymi umowami najmu od teraz łatwiejsze dzięki nowemu programowi opracowanemu przez Causa Finita S.A.

Synthica – nowe narzędzie przeznaczone dla sieci handlowych właśnie debiutuje na rynku. Specjalnie opracowany system, z którego można korzystać na każdym komputerze, tablecie czy smartfonie w łatwy i przejrzysty sposób zorganizuje, zarchiwizuje i ułatwi zarządzanie nawet najbardziej skomplikowanymi umowami najmu.

- Synthica na przykład przypomni by w danej lokalizacji przedłużyć najem na kolejny okres, pozwoli zapobiec automatycznemu przedłużeniu najmu, przypomni o terminie złożenia odpowiednich oświadczeń czy gwarancji bankowych – mówi Robert Szczepanek, pomysłodawca programu, właściciel Kancelarii Causa Finita Commercial Real Estate Law Firm.

Program zapewnia także szybki i łatwy dostęp do najważniejszych i najaktualniejszych warunków najmu każdej lokalizacji. Dane pogrupowane są w przejrzysty sposób i pozwalają na ich zestawianie i porównywanie. Jeżeli jakaś informacja zainteresuje użytkownika, można ją szybko zweryfikować w oparciu o kontekstowy wycinek (podgląd) treści umowy.

Funkcją, szczególnie przydatną  najemcom, jest także moduł do kontroli jakości najmu. Pozwala na bieżąco monitorować, czy wynajmujący realizują umowy najmu między innymi w takich aspektach jak: zapewnienie konkretnego stopnia komercjalizacji centrum handlowego, obecność konkretnych marek czy wyłączność na dany asortyment. Synthica jest w konsekwencji w stanie wskazać te wszystkie sytuacje, w których umowy upoważniają managera sieci do wypowiedzenia najmu lub do obniżenia czynszu.

Na uwagę zasługuje także przejrzystość kalendarza oraz sposób powiadamiania i alertowania o wydarzeniach z umów najmu – kalendarium ma postać osi czasu, Synthica zaś dba o to, aby żaden termin nie umknął uwadze użytkownika. O każdym wydarzeniu informowane są właściwe osoby. Kalendarz można zintegrować z kalendarzem Google oraz Outlook.

- To tylko niektóre z funkcji programu Synthica. Stworzona przez nas platforma adresowana jest zarówno do mniejszych sieci handlowych jak i gigantów mających kilkaset lokalizacji. Z naszych obserwacji wynika, że standardowe narzędzia kontrolne obejmujące takie zagadnienia nie wystarczają i łatwo o kosztowny błąd. Synthica takie problemy całkowicie wyeliminuje – podkreśla Robert Szczepanek.

- Tworzyliśmy Synthicę z myślą o tym, by dostęp do informacji o warunkach najmu był tak szybki i prosty jak to tylko możliwe. W konsekwencji użytkownik może równie dobrze przeglądać szczegóły najmu swoich sklepów na komputerze stacjonarnym w biurze jak i na smartfonie podczas spotkania z kontrahentem. Synthica monitoruje harmonogram wydarzeń z umów najmu całej sieci sklepów. Moduł kontroli jakości najmu będzie wspierał najemcę w egzekwowaniu warunków umowy i kontrolowaniu czy najem odpowiada umowie oraz płaconemu czynszowi. Ponadto dzięki zastosowaniu modułu ankiet możliwe jest dostarczenie bieżącej informacji z sieci sklepów wykraczającej poza zapisy umowy najmu, np. weryfikacja standardów i wygląd sklepów, bądź odpowiedzi na pytania indywidualnie  sformułowane przez zarząd. Synthica zbiera bardzo pozytywne recenzje i spółka negocjuje już pierwsze wdrożenia – podsumowuje Krzysztof Stańko, Prezes Zarządu Causa Finita S.A. odpowiedzialny za kwestie operacyjne, rozwój i wdrażanie systemu Synthica.

Więcej o działaniu programu, jego najważniejszych funkcjach będzie można dowiedzieć się podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2017. Przedstawiciele Causa Finita S.A. będą uczestnikami wrześniowych targów. Prezentację systemu można także pobrać ze strony: www.causafinita.pl

 
Polityka prywatności i polityka Cookies określa zasady przetwarzania i ochrony danych osobowych przekazanych przez Użytkowników oraz plików Cookies, pojawiających się na stronie internetowej: https://causafinita.pl.