Przedstawiciele kancelarii Causa Finita na SCF 2016

Przedstawiciele kancelarii Causa Finita na SCF 2016

26-09-2016


Za nami już kolejna edycja Shopping Center Forum. Podczas targów prawnicy Kancelarii Causa Finita Commercial Real Estate Law Firm mieli okazję odbyć dziesiątki spotkań z przedstawicielami branży retail.

– Przeprowadziliśmy wiele ciekawych i inspirujących rozmów. Nasze koncepcje dotyczące poprawy dostępności prawników cieszyły się sporym zainteresowaniem zarówno ze strony najemców, jak i deweloperów. Wraz z dynamicznie zmieniającą się sytuacją na rynku retail, zmienia się także zapotrzebowanie na specjalistyczne usługi prawnicze. Chcemy wyjść temu naprzeciw i zaproponować innowacyjne rozwiązania w zakresie komunikacji, zapewniające natychmiastową i stałą dostępność naszych prawników – mówi Robert Szczepanek, założyciel kancelarii.

– W trakcie rozmów dało się zauważyć naprawdę duże zainteresowanie naszym pomysłem. Osoby z którymi rozmawialiśmy często wydawały się być zaskoczone naszą propozycją, chociaż nie ukrywały, że jest to ciekawe rozwiązanie w komunikacji na linii klient- radca prawny. Możliwość przeprowadzenia takich rozmów jest dla nas źródłem cennych informacji – mówi Diana Kalita, starszy prawnik Działu Komercjalizacji Causa Finita.

– Nasze badania pokazują, że zarówno deweloperzy jak i najemcy są generalnie zadowoleni ze swoich prawników. Już dawno zwróciliśmy zresztą uwagę na bardzo wysoki poziom merytoryczny prezentowany przez koleżanki i kolegów zajmujących się obsługa prawną podmiotów działających na rynku centrów handlowych. Nasi rozmówcy wyraźnie jednak rozróżniają wewnętrznych prawników firmowych od prawników pracujących w zewnętrznych kancelariach. Jedna i druga grupa jest przez naszych ankietowanych oceniana bardzo wysoko, aczkolwiek managerowie bez ogródek przyznają, że nie mają dla swoich wewnętrznych prawników żadnej litości jeżeli chodzi o obłożenie pracą. Widzimy w konsekwencji tendencję do zlecania na zewnątrz tych zadań prawnych, które muszą być zrealizowane szybko, i nie przez kolegów z pracy a zewnętrznych kontrahentów, od których łatwiej jest dużo wymagać i rozliczać z postępu prac – mówi Anna Pelczarska, radca prawy Działu Korporacyjnego Kancelarii.
Polityka prywatności i polityka Cookies określa zasady przetwarzania i ochrony danych osobowych przekazanych przez Użytkowników oraz plików Cookies, pojawiających się na stronie internetowej: https://causafinita.pl.