Kancelaria Causa Finita partnerem SCF 2015

Kancelaria Causa Finita partnerem SCF 2015

09-02-2015


Kancelaria Causa Finita Commercial Real Estate Law Firm objęła patronat merytoryczny nad Shopping Center Forum 2015 Winter Edition. Podczas tegorocznej edycji firma będzie między innymi kontynuować temat problemów prawnych branży deweloperów centrów handl

Nasz patronat merytoryczny nad ostatnim SCF był olbrzymim sukcesem. Poza intensywnym networkingiem, mogliśmy porozmawiać z czołowymi inwestorami i deweloperami centrów handlowych w Polsce o problemach, z jakimi boryka się dziś ta branża – mówi dla Retailnet Robert Szczepanek, radca prawny, założyciel, Causa Finita Commercial Real Estate Law Firm.

Wiedza i doświadczenie zdobyte podczas Forum stanowiły inspirację do powstania publikacji „Przewodnik Inwestora”, w całości przygotowanego i wydanego przez naszą kancelarię. Uwagi i spostrzeżenia, jakie poczyniliśmy, wykorzystaliśmy również w naszej zawodowej praktyce, między innymi do wprowadzenia zmian w projektach umów najmu centrów handlowych naszych klientów. Mieliśmy także szansę, by podzielić się z innymi uczestnikami Forum naszą wiedzą i doświadczeniem o rynku centrów handlowych. Stąd nie wahaliśmy się, by po raz kolejny objąć patronatem SCF, tym razem zimową edycję – dodaje.

Także tym razem Causa Finita skupi się na najważniejszych problemach prawnych dotyczących całego rynku centrów handlowych w naszym kraju.

Podczas zimowej edycji SCF chcielibyśmy kontynuować temat problemów branży deweloperów centrów handlowych w Polsce. Nie ulega bowiem wątpliwości, że branża znajduje się aktualnie w defensywie, rynek zaś jest niesymetryczny i podaż powierzchni handlowej w znacznej mierze przewyższa popyt – twierdzi Robert Szczepanek.

Chcielibyśmy znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego taka sytuacja ma miejsce oraz zastanowić się nad sposobem powrotu do normalności. Pokłosiem takiej sytuacji jest oczekiwanie najemców, że deweloperzy przejmą odpowiedzialność za sukces komercyjny działalności detalicznej w ich lokalach. Prowadzi to do wielu nieporozumień i sporów, często znajdujących finał w sądach. Z naszych doświadczeń wynika, że szczera dyskusja w otwartej formule budzi największe zainteresowanie uczestników Forum.
Polityka prywatności i polityka Cookies określa zasady przetwarzania i ochrony danych osobowych przekazanych przez Użytkowników oraz plików Cookies, pojawiających się na stronie internetowej: https://causafinita.pl.