Czas na hotele... Inwestycje wielofunkcyjne? (śniadanie biznesowe)

Czas na hotele... Inwestycje wielofunkcyjne? (śniadanie biznesowe)

10-06-2015


9 czerwca w warszawskim Hotelu Marriott odbyło się śniadanie biznesowe „Czas na hotele… Inwestycje wielofunkcyjne?”zorganizowane przez Eurobuild Conferences przy współudziale partnerów: kancelarii prawnej Causa Finita Commercial Real Estate Law Firm oraz

Podczas spotkania poruszone zostały zagadnienia związane m.in. z przygotowaniem, metodami finansowania oraz funkcjonowaniem tego typu inwestycji, jak również synergią pomiędzy jej poszczególnymi elementami.

Optymizmem napawa fakt, że sieci hotelowe chętnie otwierają hotele ze swoim szyldem w Polsce. Dla większości światowych sieci Polska jest strategicznym krajem, który jako jedyny w regionie ma historycznie nieprzerwaną ścieżkę wzrostu. Sytuacja polityczna i gospodarcza jest w miarę stabilna i przewidywalna. Banki i instytucje finansowe patrzą na parametry gospodarcze z ostatniej dekady i coraz chętniej szukają projektów do sfinansowania.

Deweloperzy wykazują się sporą wiedzą na temat specyfiki funkcjonowania biznesu hotelowego i przygotowują coraz lepsze budynki. Dla inwestorów z kolei jest to bardzo atrakcyjny produkt ze stopami zwrotu o około 0,5 pkt. proc. wyższymi niż w przypadku biur. W odróżnieniu jednak od sektora biurowego i handlowego, hotele nie cierpią na nadmiar podaży. Sektor hotelowy podlega jednak dynamicznym zmianom, które wymusza głównie rozwój technologii informatycznych i systemów rezerwacyjnych. Część graczy dzieli się z nimi zyskiem, inni stawiają na rozwój własnych programów lojalnościowych.
Polityka prywatności i polityka Cookies określa zasady przetwarzania i ochrony danych osobowych przekazanych przez Użytkowników oraz plików Cookies, pojawiających się na stronie internetowej: https://causafinita.pl.