Causa Finita na Shopping Center Forum w dyskusji o  REIT-ach

Causa Finita na Shopping Center Forum w dyskusji o REIT-ach

22-03-2017


Wkrótce na giełdzie w Polsce zadebiutuje sporo REIT-ów rywalizujących o ten sam kapitał. Podczas SCF 2017 chciałbym zwrócić uwagę na niektóre subtelności tego typu spółek – mówi Robert Szczepanek, radca prawny, założyciel Kancelarii Causa Finita.

W bloku tematycznym wiosennej edycji Shopping Center Forum 2017 Spring Edition pt. „REIT-y jako narzędzie rozwoju rynku” omówione zostaną najważniejsze aspekty ustawy o REIT-ach, która zapewne już niebawem wejdzie w życie.

Blok tematyczny obejmuje prezentację pt. „REIT – duży zastrzyk kapitału na rynku nieruchomości” partnera merytorycznego SCF firmy Deloitte oraz panel dyskusyjny z udziałem ekspertów – Marcina Juszczyka, Członka Zarządu, Capital Park, Aleksandra Kota, Dyrektora w Dziale Doradztwa Podatkowego, Deloitte oraz Roberta Szczepanka, Radcy Prawnego, Kancelaria Prawnicza Causa Finita

– Po pojawieniu się REIT-ów w USA w latach 60-tych ubiegłego wieku inwestorzy giełdowi mieli wątpliwości, czy REIT-y to inwestycja w akcje czy w nieruchomości. Dopiero z czasem REIT-y stały się odrębną kategorią inwestycyjną. Aktualnie mają swoje własne indeksy giełdowe i według badań ich akcje stanowią około 20 proc. portfela każdego szanującego się inwestora – mówi Robert Szczepanek.

I dodaje:- Kiedy polska ustawa o REIT wejdzie w życie, a nie ulega wątpliwości że to niebawem nastąpi, na giełdzie zadebiutuje sporo REIT-ów rywalizujących o ten sam kapitał. Podczas SCF chciałbym podzielić się swoimi doświadczeniami dotyczącymi zasad prowadzenia REIT w USA. Chciałbym zwrócić uwagę na niektóre subtelności tego typu spółek w takich obszarach jak na przykład  strategia rozwoju, polityka zadłużenia czy komercjalizacja. Te, i wiele innych zagadnień specyficznych dla REIT-ów, będzie miało niebagatelny wpływ na postrzeganie REIT przez inwestorów giełdowych, a przez to na płynność i kurs ich akcji oraz stabilną aprecjację aktywów takich spółek.

Blok o REIT-ach poprowadzi Tomasz Zganiacz, Senior Business Executive.

Więcej o merytorycznym programie SCF na stronie http://shoppingcenterforum.com/

Forum odbędzie się już 5 kwietnia 2017 roku na Stadionie Legii w Warszawie.


autor:

Retailnet


Polityka prywatności i polityka Cookies określa zasady przetwarzania i ochrony danych osobowych przekazanych przez Użytkowników oraz plików Cookies, pojawiających się na stronie internetowej: https://causafinita.pl.