Twój najemca płaci niski czynsz? Sprawdź, jak w trzech krokach jednostronnie podnieść jego wysokość.

Twój najemca płaci niski czynsz? Sprawdź, jak w trzech krokach jednostronnie podnieść jego wysokość.

Dlaczego postanowiliśmy o reedycji e-booka poświęconego możliwości podwyższenia czynszu najmu poprzez wypowiedzenie jego dotychczasowej wysokości?

Wokół praktycznego zastosowania art. 685[1] Kc narosło ostatnio wiele mitów i wątpliwości. Z uwagi na politykę relatywnie taniego pieniądza, wartość nieruchomości rośnie aktualnie szybciej niż czynsze najmu. Wielu wynajmujących czuje w związku z tym potrzebę dokonania pewnych korekt czynszowych w zakresie większym, niż pozwalają na to klauzule waloryzacyjne. Z drugiej strony, nie do końca wiadomo, kiedy wynajmującemu przysługuje uprawnienie z art. 685[1] Kc. Czy wynajmujący może podwyższyć czynsz najmu wypowiadając jego dotychczasową wysokość, jeżeli i tak może to zrobić korzystając z klauzuli waloryzującej czynsz o wskaźnik inflacji? Jak prawidłowo ustalić nową stawkę czynszu? Na co zwracać uwagę dokonując podwyżki?

Nasza najnowsza publikacja szczegółowo omawia te i wiele innych praktycznych zagadnień podwyżki czynszu.

Staraliśmy się napisać ją przystępnym i łatwym językiem, lecz jeżeli czytelnikowi będzie się wydawać, że zagadnienie to jest samo w sobie proste, prosimy nie dać się zwieść. Operacja wymaga doświadczenia i finezji na każdym etapie dokonywania podwyżki. Dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań, prosimy o kontakt.

Magdalena i Robert Szczepanek
radcowie prawni

 

 

 

Bezpłatna konsultacja prawna

Jeśli chcesz skonsultować z nami swój problem, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem. 

Szanujemy Twoją prywatność. Podane przez Ciebie informacje będą wykorzystane wyłącznie w celu nawiązania kontaktu.
Imię i nazwisko
Adres email
Numer telefonu
 
Zadzwoń teraz Skype'm!
Prosto i szybko!