Twój najemca płaci niski czynsz? Jak w trzech krokach jednostronnie podnieść jego wysokość.

Zgodnie z art. 6851 K.c. Wynajmujący lokal może podwyższać czynsz, wypowiadając jego dotychczasową wysokość najpóźniej na miesiąc naprzód, na koniec miesiąca kalendarzowego.

Pomimo, że przepis ten wprowadzony został ustawą z dnia 21 czerwca 2001 roku o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego, aktualnie ma on zasadniczo zastosowanie jedynie do najmu lokali użytkowych – a więc lokali, w których najemca prowadzi działalność gospodarczą.

Skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko
Adres email
Numer telefonu
Wiadomość


Zadzwoń teraz Skype'm!
Prosto i szybko!