Hotel to świetny najemca obiektu handlowego

Hotel to świetny najemca obiektu handlowego

Ich celem będzie wymiana doświadczeń i poszukiwanie praktycznych rozwiązań biznesowych możliwych do zastosowania w polskiej rzeczywistości gospodarczej.

Na spotkaniu Deweloperzy będą mogli poznać nowych najemców, którzy mogą wynająć między pięć a siedem tys. mkw. powierzchni komercyjnej w ich obiektach za 7-10 euro za metr kwadratowy miesięcznie. Na rynku retailowym jest teraz duży kryzys. Deweloperzy mają problem z najemcami. Trudno jest właścicielom obiektów skomercjalizować w pełni centrum handlowe. Z kolei sieci hotelowe mają teraz wysoki trend rozwojowy. A w Polsce panuje niedobór łóżek – po prostu mamy znacznie mniej hoteli niż Czechy, a nawet Słowacja. Rolą konferencji jest pokazanie deweloperom opcji jakie posiadają – mówi mec. Robert Szczepanek z kancelarii Causa Finita. – Na spotkaniach będziemy tłumaczyć jak skonstruować umowy najmu komercyjnym i hotelowym. W hotelarstwie te najmy wynoszą 20 lat, a nie 10. Architekt opowie jak się projektuje hotel w centrum handlowym. Spodziewamy się też przedstawicieli banków, który przedstawią formy finansowana takiej inwestycji. Ważne dla dewelopera jest to, że hotel zajmuje dużą powierzchnię, a najem jest długoletni, co daje duże korzyści. Hotel przydaje się też, gdy przychodzi skomercjalizować trudne elementy obiektu, jak na przykład drugie piętro. Na spotkaniu będzie można znaleźć takich najemców i rozpocząć rozmowy i to jest główny cel debat.

Cykl zainauguruje panel dyskusyjny: Hotele sieciowe w centrach handlowych, który odbędzie się w Warszawie w dniu 26 września 2012 r. Podczas spotkania poruszone zostaną zagadnienia związane z synergią funkcjonowania hotelu sieciowego zlokalizowanego w centrum handlowym, a samym centrum, na podstawie polskich i międzynarodowych doświadczeń. Przedmiotem dyskusji będą również zagadnienia związane z przygotowaniem i funkcjonowaniem tego typu inwestycji (projektowaniem centrum z częścią hotelową, umową najmu, doświadczeniami operatorów hoteli).

Jednym z głównych moderatorów panelu będzie Alex Kloszewski (Colliers International). Podzieli się on swoją wiedzą na temat aktywności centrów handlowych w różnych środowiskach w USA, Kanadzie i Meksyku. Omówi metody finansowania hotelu znajdującego się w centrum handlowym, jak również czynniki wpływające na rentowność i maksymalizację korzyści związanych z taką inwestycją.

Natomiast mecenas Robert Szczepanek (Causa Finita – Commercial Real Estate Law Firm) przedstawi prawny aspekt umiejscawiania hoteli sieciowych w centrach handlowych. Zaprezentuje między innymi różnice pomiędzy umową najmu powierzchni użytkowej i umową najmu powierzchni pod działalność hotelarską.

Do dyspozycji uczestników panelu będą również eksperci: David Heijligers (Louvre Hotels), Andrzej Wojcik (PUHiT SA), Ireneusz Węgłowski (ACCOR/ORBIS), Witold Ignatowski – (De Silva), Miguel Martins (PHC), Stefan Schnoor (Motel One), Andrzej Michalik (PRC Architects) i inni. Uczestnikami panelu będą członkowie Stowarzyszenia, deweloperzy, instytucje finansujące, operatorzy hotelowi, konsultanci i specjaliści związani z nieruchomościami komercyjnymi.

Bezpłatna konsultacja prawna

Jeśli chcesz skonsultować z nami swój problem, zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem. 

Szanujemy Twoją prywatność. Podane przez Ciebie informacje będą wykorzystane wyłącznie w celu nawiązania kontaktu.
Imię i nazwisko
Adres email
Numer telefonu
 
Zadzwoń teraz Skype'm!
Prosto i szybko!